O nás

Pod horou

Široké Lúky. Tak sa volá oblasť, kde sa nachádza naše ubytovacie zariadenie. Ako už jej názov napovedá, jedná sa o miesto kde v minulosti, ale i dnes, širolúcky dedinčania pásli svoj dobytok, pestovali svoju vlastnú úrodu a žili tak, ako im okolitá príroda a vtedajšia doba dovoľovala. Dnes, keď sa už každý ponáhľa za svojimi povinnosťami sú takéto miesta skôr zónou oddychu, kde zahodíte všetko za hlavu a nadýchate sa čerstvého vzduchu.

Príďte si užiť Váš pobyt do tejto lokality a ak aspoň trošku oceníte krásu slovenskej prírody, lesov a lúk, zamilujete si to u nás. Niet lepšieho pocitu, ako prebudiť sa v okolí zelene, keď jediné, čo Vás môže rušiť je štebot vtákov. A ak máte šťastie, tak si pohľad na pasúcu sa divú zver na lúkach v okolí určite užijete!

Možností, ako u nás stráviť pobyt je mnoho. Pre rodiny s deťmi odporúčame prechádzku po lese a okolí domu. Tie aktívnejšie a staršie ratolesti vezmite napríklad bicyklovať. Cesty sú tu veľmi málo frekventované, keďže oblasť má len niekoľko desiatok obyvateľov. Hneď za domom máte k dispozícii oplotené ihrisko s umelou trávou, kde si môžete zahrať napríklad futbal.

V prípade, že chcete pozvať pár priateľov na oslavu, či spoločný výlet do okolia Krupiny, vyjdeme Vám v ústrety. Pri spoločnom posedení v dome, alebo v altánku sa spoločne určite zabavíte a na takto strávené chvíle sa len tak ľahko nezabúda. Pri spoločenských hrách a prípadnom poháriku sa určite nasmejete do sýta.

Malé firmy taktiež určite ocenia naše ubytovacie zariadenie. Pre utužovanie firemných vzťahov, či prípadného aktívne stráveného teambuildingu je toto miesto ako stvorené.

Nadšencom histórie odporúčame výlet autom do príjemného malého centra Krupiny, či najmä cestu do Banskej Štiavnice kaštieľa Antol vo Svätom Antone. V lete sa môžete okúpať na kúpalisku Tepličky len pár kilometrov od ubytovania, či celoročne otvorených kúpeľov Dudince.

Radi Vám poskytneme akékoľvek ďalšie informácie o okolí, bližších detailoch o pobyte, či čohokoľvek, čo Vás napadne. Neváhajte napísať nám pomocou nášho kontaktného formulára a určite odpovieme na všetky Vaše dotazy ihneď, ako to bude možné!

Tešíme sa na Vás!

Pod horou, pod horou, čierne psíča breše,
susedovie Mara, susedovie Mara, nerada sa češe.
Nerada sa češe, nerada umýva,
ten Paľo Paľovie, ten Paľo Paľovie, rád sa za ňou díva.

Poďže sem, poďže sem, veď ťa ja učešem,
s takým hrebienočkom, s takým hrebienočkom, čo kravičky češem.
Čo kravičky češem, koníčky umývam,
takým ťa ja Mara, takým ťa ja Mara, takým ťa učešem.